O nas

 DLACZEGO USŁUGI ZAKWATEROWANIA i WYNAJEM LOKALI BIUROWYCH ?

   

Firma została założona 09 września 1991 r po zmianach przepisów umożliwiających otwarcie własnej firmy w Polsce.

Korzystając z faktu, że właściciel posługiwał się kilkoma językami obcymi, ukończył kurs pilota wycieczek i zwiedził już całą Europę, USA i część Azji decyzja o pracy w turystyce narzucała się sama. Od pierwszych dni zdecydowano prowadzić działalność w strefie usług turystycznych i wybrano organizowanie wycieczek autokarowych po Europie dla młodzieży.

Stąd pierwotna nazwa biura turystycznego: „Eurotramping”. Organizowane wycieczki cieszyły się sporą popularnością.

W 1997 roku zdecydowano się na wprowadzenie usług zakwaterowania.

Zakupiono pierwszy budynek, przeprowadzono kapitalny remont i zaadoptowano go na pokoje gościnne oraz biura.

Atak na WTC w 2001 r uzmysłowił nam, że ze względu na rosnące zagrożenia branża turystyki szkolnej będzie maleć na rzecz indywidualnych wyjazdów rodzinnych.

Zdecydowano wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę w zakresie adaptacji i remontu historycznych obiektów na potrzeby zwiększenia usług zakwaterowania.

Zakupiono kolejnych kilka obiektów, ale ze względu na ograniczony w tym czasie popyt na zakwaterowanie zdecydowano, że firma wykona remont i zaadoptuje nowe budynki na mieszkania a następnie je sprzeda.

Ponieważ nowo wykonywane usługi sprzedaży mieszkań zdominowały przychody firmy w stosunku do usług turystycznych i zakwaterowania zdecydowano się na zmianę nazwy na Konsorcjum Mieszkaniowe „Euro-House”.

W 2007 r podjęto decyzję o sprzedaży działu zajmującego się turystyką wyjazdową.

Nadal zajmowano się usługami zakwaterowania, wynajmu lokali biurowych oraz adaptacji zakupionych obiektów do sprzedaży na rynku mieszkaniowym.

Te obiekty, które nie można było przekształcić w budynki mieszkaniowe (np. były budynkami usługowymi) pozostawiono na działalność biurową, pokoje gościnne dla pracowników i usługi zakwaterowania. Nasze usługi zakwaterowania są kierowane wyłącznie do osób, która podróżują do innej miejscowości poza swoim stałym miejscem pobytu na stały okres zakwaterowania nieprzekraczający 12 miesięcy.

Od 2012 r ze względu na spore koszty usług budowlanych oraz brak odpowiednich obiektów nie zdecydowano się na zakup kolejnych budynków do adaptacji na mieszkania i dalszej sprzedaży.

Z czasem nazwa Konsorcjum Mieszkaniowe staje się myląca dla klientów szukających biur i zakwaterowania, dlatego zdecydowano się na kolejną zmianę nazwy nie zawierająca informację o dominującym zakresie prowadzonych usług.

 

Stąd (od 01 czerwca 2018 r) nowa krótsza nazwa biura:

„Euro-House”.

 

 

 

 

  W ramach prowadzonych usług wynajmu lokali biurowych, sali konferencyjnej, parkingów ( VAT 23% ) oferujemy najem na czas nieokreślony.

Patrz oferta najmu lokali biurowych.

Podane ceny są cenami netto plus 23 % VAT.

 

W ramach prowadzonych usług zakwaterowania ( VAT 8% PKWiU 55.90.19.0) oferujemy szereg różnych możliwości dla naszych Klientów:

 

1. Zakwaterowanie rozliczane w cyklu dobowym.

Sprzedaż jest prowadzona za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm posiadających portale internetowe np. booking.com lub hrs.com. Rezerwacja noclegu wymaga użycia karty kredytowej i zablokowania określonej kwoty na poczet wykonywanej usługi zakwaterowania. Osoby zainteresowane rezerwacją noclegów bez karty kredytowej mogą to zrobić telefonicznie poprzez firmę „Concierge" spzoo telefon: +48-792-287-335.

Wymagane jest złożenia depozytu zabezpieczającego za ewentualne zniszczenia.

Zakwaterowanie rozliczane w cyklu dobowym i ma ujęte w cenie pościel, ręczniki, sprzątanie pokoju, wi-fi, parking dla samochodów osobowych, miejsce dla rowerów i podstawowe usługi concierge (informacyjne). Różne inne usługi dodatkowe są możliwe i są płatne. Patrz zakres usług dla naszych Klientów.

Przedłużenie pobytu wymaga kontaktu z ww pośrednikami do godz 10 rano ostatniego dnia pobytu. Pobyt może być przedłużony w tym samym pokoju (lub innym) jeśli jest taka możliwość.

 

2. Zakwaterowanie rozliczane w cyklu tygodniowym.

Sprzedaż jest prowadzona jak w systemie powyżej jak również w miarę wolnych miejsc przez nasze biuro.

Rezerwacja noclegu wymaga użycia karty kredytowej i zablokowania określonej kwoty na poczet wykonywanej usługi zakwaterowania lub dokonania zapłaty i złożenia depozytu zabezpieczającego za ewentualne zniszczenia.

Zakwaterowanie rozliczane w cyklu tygodniowym ma ujęte w cenie wi-fi, parking dla samochodów osobowych, miejsce dla rowerów i podstawowe usługi concierge (informacyjne). W zależoności od pośrednika są lub nie są ujęte w cenie pościel i ręczniki a cena za sprzątanie pokoju jest płatna oddzielnie. Istnieje możliwość wykupienia żetonów do prania. Różne inne usługi dodatkowe są możliwe i są płatne. Patrz zakres usług dla naszych Klientów.

Przedłużenie pobytu wymaga kontaktu do godz 10 rano przedostatniego dnia pobytu. Pobyt może być przedłużony w tym samym pokoju (lub innym) jeśli jest taka możliwość i to tylko w cyklu tygodniowym. Za niezamieszkane dni nie ma możliwości zwrotu opłaty ani obniżki ceny.

 

3. Zakwaterowanie rozliczane w cyklu miesięcznym.

Usługa ta jest prowadzona dla Klientów, którzy pomimo krótszych okresów zamieszkania w Opolu są zainteresowani gwarantowanym dostępem do raz wybranego lokalu przez dłuższy okres. Celem ich pobytu są częste i wielokrotnie powtarzające się okresy zakwaterowania np. ze względu na delegowanie do pracy, uczestnictwo w kursach dokształcających lub realizacji dokształcania na uczelni czy w szkole, częste odwiedziny naszego miasta itp.

Przy rozliczeniu miesięcznym nie ma możliwości odliczenia niewykorzystanych noclegów nawet cyklicznie powtarzających się kilkudniowych okresów wyjazdów do rodziny, na weekendy, na święta, noworoczne, na wakacje itp.

Cena wynajmu zakwaterowania i rozliczenia mają skalkulowane przerwy w pobycie.

Na kilkumiesięczne przerwy w zakwaterowaniu np. rezerwacyjne lub wakacyjne można uzyskać zniżkę.

Zakwaterowanie tego typu wymaga posiadania stałego meldunku w innym miejscu uznawanym przez Klienta za jego stałe miejsce zamieszkania. Nasze zakwaterowanie nie spełnia wymogów ustawy o zapewnieniu miejsca stałego zamieszkania (budynki nie są mieszkaniowe lecz usługowe i nie ma możliwości uzyskania zameldowania).

Sprzedaż zakwaterowania jest bezpośrednio przez nasze biuro oraz prowadzona przez pośredników. Nie ma możliwości zakupu usługi zakwaterowania poprzez stronę internetową.

Zainteresowani mogą dokonać rezerwacji korzystając z karty kredytowej (bez podpisywania umowy, analogicznie jak przy pobytach kilkudniowych). Forma taka wymaga blokady na karcie do wysokości kwoty 125 % kosztów całego planowanego pobytu oraz kwoty zabezpieczającej pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń.

Wybierana przez Klientów forma rezerwacji noclegów bez karty kredytowej wymaga podpisania umowy, złożenia depozytu na poczet rezerwacji zakwaterowania i złożenia depozytu zabezpieczającego.

Zakwaterowanie rozliczane jest w cyklu miesięcznym, w cenie ujęto wi-fi, miejsce dla rowerów, pakiet powitalny i podstawowe usługi concierge (informacyjne). Wszelkie dodatkowe usługi są płatne oddzielnie. Patrz zakres usług dla naszych Klientów.

Przedłużenie pobytu wymaga kontaktu do dnia zadeklarowanego w umowie o zakwaterowaniu. Pobyt może być przedłużony w tym samym pokoju (lub innym) jeśli jest taka możliwość i to tylko w cyklu miesięcznym (przy takiej samej cenie).

 

4. Nie prowadzimy zakwaterowania rozliczanego w cyklu „pokoje na godziny” i nie mamy możliwości zapewnienia lokali, spełniających wymogi ustawy mieszkaniowej (np. z możliwością zameldowaniem).

 

 

 

 

 

 

 

iCMS